Jesteśmy z Wami od 1946r.

Drodzy Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie!

W tym roku szkolnym czeka nas niezwykłe wydarzenie: 70-lecie szkoły. Dlatego zwracam się do Was - nie tylko jako dyrektor, ale przede wszytskim jako jej Absolwent...

Spotkajmy się wspólnie 3 czerwca, powspominajmy dawne czasy, zasiądźmy na nowo w wysłużonych ławach szkolnych, przypomnijmy sobie spędzone tu chwile.

Kiedy serce szkoły zaczęło bić 7 grudnia 1946 roku, było to niezwykłe wydarzenie dla naszego regionu. Tworzyliśmy nową bazę edukacyjną. Nie było to łatwe zadanie, jednak udało nam się zbudowac coś niezwykle wartościowego. To tu rodziły się przyszłe wykwalifikowane kadry medyczny, elektryczne, mechaniczne, a także informatyczne, dziennikarskie i... wiele innych.

Jesteśmy świetnymi fachowcami. Warto więc powrócić do korzeni i wspólnie powspominać spędzone tu lata. Jeszcze raz obejrzeć to niezwykłe miejsce. Przez ten jeden dzień powrocić do czasów wczesnej młodości, spędzić czas z kadrą nauczycielską i przyjaciółmi ze szkolnej ławy.

To niezwykłe wydarzenie połączy nas wszystkich (absolwentów, nauczycieli, pracowników obsługi, aktualnych uczniów) w jednym miejscu - w "Parku" - w Zespole Szkół nr 1.

Przygotowania do uroczystości trwają i nabierają prędkości. Na stronie szkoły umieszczony został formularz rejestracyjny, który informuje o planowanych atrakcjach. W razie wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt z nami, chętnie pomożemy.

Mam nadzieję, iż frekwencja nam dopisze, czego szczerze sobie i Wam, drodzy Absolwenci życzę.

mgr inż. Tomasz Korytkowski
Absolwent i Dyrektor Szkoły